10. 6. 2012

RC Review - Stefanovy deníky 3 - Prokletí

Stefanovy deníky 3 - Prokletí (L.J.Smith)

Série: Stefanovy deníky 
Díl: třetí
Počet stran: 223
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Milena Hordinová
Rok vydání: 2012
Hodnocení: 9,5/10
Anotace: Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. 

Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne

°°°°
Menší seznámení s knihou:
Stefanovy deníky 3 – Prokletí je třetí díl do série Stefanovy deníky, která v ději předchází Upířím deníkům. Obě série pojednávají o příběhu dvou upírů – Stefana a Damona. Já osobně mám radši Damona, ale Stefan... No, je o komplikované. Pro mě je oblíbenější Damon. :)
Tumblr_m3m9pnnycx1ru85dfo1_500_largeV recenzi na minulý díl jsem psala, že si myslím, že se série díl od dílu zlepšuje a tento názor se mi opět potvrdil! Příběh Stefana a Damona mě opravdu baví a velmi ráda se s nimi sžiji. Díky této knize jsem si upíry celkem oblíbila. Kniha je velmi zábavná a místy až komická, že si jen řeknete: „To je blb!“ s úšklebkem na tváři.
Kniha skončila velmi otevřeně a přiznám se, že nevím jestli se nakladatelství Fragment rozhodne další díly vydat. Mě osobně by to celkem potěšilo, hlavně kvůli tomu konci, který byl zároveň nejzajímavější v celé knize.

°°°°
Tumblr_m5dimsklvy1qdeuyro1_500_largeNew York City je město, které nikdy nespí – stejně jako Stefan. Po všech nešťastných událostech Stefan najde své útočiště v New Yorku, v Central Parku. Žije v malé skalce, kde našel své útočiště, pije krev veverek nebo ostatních zvířat. Vše kromě lidí. Stefan se totiž zařekl, že se nikdy nenapije člověčí krve. Když ale v parku najde zkrvavenou dívku, jeho upíří instinkt je silně v pokušení. Vše ale zvládne a Stefan si to namíří rovnou do New Yorské smetánky. Chvíli má opravdu pocit, že někam patří.

SPOILERY!!!!

554332_318333268249163_2021465068_n_largeStefan se ale mýlil. Za všechno může Damon. Za to, že ho rodina Sutherlandova přijala mezi sebe, že se co nevidět bude ženit a taky.... Že jsou všichni mrtví!
Že jsou všichni mrtví!  Jedno z největších překvapení knihy – Damon rodinu Sutherlandových nezavraždil. Byl to Klaus, který viní oba bratry Salvatorovi, že můžou za smrt Katherine. Což je pravda jen z poloviny a tak se oba dostávají do nepříjemných chvil. Náhle se tu ale objevuje Lexi a vše se dá do pořádku. Skoro. Konec byl opravdu velmi otevřený, takže prostě musím mít další díl! 

9,5/10

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuji za komentář! Každý mě vždy moc potěší! :-)