5. 5. 2013

RECENZE: ZABIJÁCI

ZabijáciAutor: Jussi Adler - Olsen
Série: 
Díl: #2
Počet stran: 432
Nakladatelství: Host
Originální název: 
Fasandrærberne
Rok vydání: 2012
Anotace: Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení Q, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná...

***
Nejsem si jistá, zda autor ještě vydal nějaké jiné knihy krom této a Ženy v kleci (recenze ZDE), nicméně pokud už se na žádnou nechystá, tak je to opravdu škoda, protože jeho knihy jsou napínavé, akční a překvapující. Čtete s mrazením v zádech, protože není jisté, zda Váš favorit nebo oblíbená postava v knize zůstane naživu nebo umře, protože autor se to rozhodně nebojí nechat kohokoliv umřít. 

***
Carl Mørck se svým syrským přítelem objeví na svém stole složku popisující dávný případ z poloviny osmdesátých let, kdy byly mučeni a zavražděni bratr se sestrou. A tak se naše dvojice pouští do vyšetřování. Brzy zjistí, že údajný vrah už je ve vězení, ale nic není jen tak. Podobných činů bylo totiž mnohem více a podle Carla a Asada za vším stojí tehdejší studenti elitní školy, dnes hlavně zbohatlíci.
V minulém díle jsem měla nejradši za postavu Asada a to se nezměnilo a myslím, že snad nezmění. Jeho charakter je prostě k nezaplacení. Optimista, vtipný, ale zároveň přítel, co Vás vždycky podrží, tak přesně takový Asad je. 
Carla jsem si oblíbila o trochu více, než v prvním díle, ale i tak, když to vypadalo, že se vzpamatoval, řekl něco, čím mě naprosto odrovnal a já si musela jen říkat, jaký je to blb.
Navíc má oddělení Q nového člena a to, podle mě, dost prostořekou Rose. Na tu mám názor asi tak stejný jako na Carla. Ale kdyby tam nebyla, tak by mi to vůbec nevadilo :-D

***
Řekla bych, že knihy od Jussiho Adlera jsou ty nejlepší krimi knihy, jaké jsem kdy četla. Možná také proto, že je v nich kapka (a hodně velká!) thrilleru. Já osobně jsem četla s mrazením v zádech a byla jsem hodně napnutá. Kniha byla velmi čtivě napsána a rozhodně doporučuji všem milovníkům krimirománů nebo thrillerů. 

8/10
Děkuji nakladatelství Host za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete objednat ZDE


Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuji za komentář! Každý mě vždy moc potěší! :-)